ÚVOD   |   POMÁHAME   |   ZDRAVIE  |   OZ MAREČEK

OZ Mareček

Občianske združenie Mareček vzniklo s cieľom zabezpečiť potrebnú neurorehabilitáciu a terapie pre Mareka Obešvu, chlapca trpiaceho ťažkými zdravotnými ťažkosťami od útleho detstva.

ÚVOD   |   POMÁHAME   |    ZDRAVIE  |   OZ MAREČEK

OZ Mareček

Občianske združenie Mareček vzniklo s cieľom zabezpečiť potrebnú neurorehabilitáciu a terapie pre Mareka Obešvu, chlapca trpiaceho ťažkými zdravotnými ťažkosťami od útleho detstva.

Občianske združenie MAREČEK

O združení

OZ Mareček vzniklo v roku 2020 a bolo vytvorené na zbieranie 2% z daní a finančných prostriedkov, ktoré budú použité na zabezpečenie rehabilitácií, doplnkových terapií, liekov, liečby, zdravotníckych pomôcok a potrieb pre zdravotne ťažko postihnutého Mareka Obešvu.

Čo je cieľom?

Hlavným cieľom OZ Mareček je zabezpečiť Marekovi Obešvovi potrebnú neurorehabilitačnú liečbu v špecializovaných zariadeniach, na ktoré však zdravotné poisťovne neprispievajú ani z časti. Cieľom združenia je tiež Mareka postupne zaraďovať do spoločenského života aj napriek jeho hendikepu a skvalitniť tak jeho ďalší rozvoj a napredovanie.

O Marekovi

Volám sa Marek Obešva, mám 16 rokov a žijem so svojimi rodičmi v Dolných Vesteniciach. Mal som sedem mesiacov, keď som sa náhle začal dusiť. Nikto vtedy nevedel, že mám vrodenú srdcovú vadu a všetky tie šnúrky v tele, na krv aj na kyslík sú akosi čudne domotané, až vznikne uzol, všetko sa na chvíľu zastaví a navždy zmení.

Rodičia ma začali oživovať a zachránili mi život. Absolvoval som operáciu srdiečka, no už nikdy nič nebude ako predtým. Odumrel mi mozog. Do troch rokov som bol napojený na kyslík. No podarilo sa niečo, čomu lekári vôbec neverili. Moji rodičia ma naučili jesť, piť aj sedieť. Aj keď ma musia stále kŕmiť, potravu prijímam normálne, čo je zásluha rodičov a hlavne maminy. Taká lízanka mi napríklad ukázala čaro chuti a tak dnes nemusím mať v tele hadičku pre prijímanie potravy. Hoci plienkam som sa nevyhol a asi ani nikdy nevyhnem.

Moje diagnózy sú: ťažký stupeň atrofie mozgu, tracheobronchomalácia, retardácia ťažkého stupňa, epilepsia. Môj stav sa pomaly zlepšuje, hlavne vďaka mojim rodičom, ktorí obetujú všetko pre to, aby som napredoval. Veľmi mi pomáhajú neurorehabilitačné pobyty v ADELI Medical Centre v Piešťanoch. Absolvoval som už 11 neurorehabilitačných pobytov. Keďže mi pobyty veľmi pomáhajú a dnes sa už po byte pohybujem sám, veľmi rád by som sa do Adeli ešte vrátil. Môj ocino pracuje, ale mamička je so mnou doma. Nemôže ísť do práce, pretože potrebujem nepretržitú opateru. Rehabilitačné pobyty v ADELI sú veľmi finančne náročné a rodičia ich z vlastných prostriedkov nedokážu zaplatiť.

Možnosti podpory

Ak by ste ma chceli podporiť a pomôcť mi skvalitniť a zlepšiť môj život, môžete tak urobiť a podporiť ma finančne na moje OZ Mareček. V mene občianskeho združenia OZ Mareček vopred ďakujeme za každú Vašu pomoc a podporu.

Mareček s rodičmi

Transparentný účet: SK46 0900 0000 0051 7301 6935